Startsida Sydnärkes byggförvaltning

Kontakta oss

Adress

Om oss

Postadress
Askersunds kommun
Sydnärkes byggförvaltning
696 82 Askersund

E-post
namndsydnarkebygg@sydnarkebygg.se

Besöksadress
Lilla Bergsgatan 12A
Askersund
Sydnärkes Byggförvaltning bildades av Askersund, Laxå och Lekebergs kommun 2011-01-01.  Förvaltningen sköter plan- och byggrelaterade ärenden på uppdrag av kommunerna. Förvaltningen lyder under Sydnärkes byggnämnd.

Kontaktuppgifter

Ove Sahl

Lars Johansson
Förvaltningschef
0583-820 51
lars.johansson@sydnarkebygg.se


Lisbeth Mogren

Linda Persson
Byggnadsinspektör
0583-811 90
linda.persson@sydnarkebygg.se

Lisbeth Mogren

Lisbeth Mogren
Nämndesekreterare
0583-820 48
lisbeth.mogren@sydnarkebygg.se

Lisbeth Mogren

Mattias Appelgren
Byggnadsinspektör
0583-820 49
mattias.appelgren@sydnarkebygg.se

Hikmet Hrustanovic

Hikmet Hrustanovic
Stadsarkitekt
0583-820 46
hikmet.hrustanovic@sydnarkebygg.se

Tobias Jansson

Tobias Jansson
Biträdande Stadsarkitekt
0583-820 47
tobias.jansson@sydnarkebygg.se

Lisbeth Mogren

Jonas Kinell
Planarkitekt
0583-820 80
jonas.kinell@sydnarkebygg.se

Mathias Hellström

Emelie Andersson
Planingenjör
0583-820 52
emelie.andersson@sydnarkebygg.se

Mathias Hellström

Mathias Hellström
GIS-ingenjör
0583-820 53
mathias.hellstrom@sydnarkebygg.se

Lisbeth Mogren

Oscar Hugosson
Mätningstekniker
0583-820 55
oscar.hugosson@sydnarkebygg.se

Postadress
Askersunds kommun
Sydnärkes byggförvaltning
696 82 Askersund
Besöksadress
Lilla Bergsgatan 12A
Askersund
Övrig information
Telefon 0583-810 00 (vx)